6 op de 10 werkende willen eerder stoppen met werken
62% van de werkenden wil graag stoppen met werken voor de pensioenleeftijd, maar kan dit niet omdat dit financieel niet mogelijk is. Dit blijkt uit een onderzoek van CNV onder leden van 45 jaar en ouder.
Doorwerken in een zwaar beroep
45% van de werkenden redt het niet om tot de pensioenleeftijd door te werken. Doorwerken tot het 70e levensjaar acht 66% onmogelijk. 57% is van mening dat ze een zwaar beroep hebben.
De huidige regeling voor zwaar werk, de RVU (Regeling Vervroegd Uittreden) loopt eind 2025 af. Er is nog geen nieuwe regeling. Gesprekken hierover met kabinet en werkgevers liepen op niets uit. 74% van de ondervraagden vindt dat er snel een nieuwe regeling moet komen om eerder stoppen in een zwaar beroep mogelijk te maken. Het CNV roept werkgevers en kabinet op om snel tot een structurele regeling voor zwaar werk te komen.
28 maart 2024